wyniki totolotka z czwartku 

Widzisz wypowiedzi wyszukane dla zapytania: wyniki totolotka z czwartku

Temat: Lotek dawniej
Przypomnieliście mi te trójkątne losy, na śmierć o nich zapomniałam . Pamiętam skreślanie toto-lotka własnie na tych składanych kuponach z kalką, na odwrocie faktycznie były dyscypliny sportowe - dzięki temu poznałam niektóre . No i pamiętam już z lat 80 zakłady sportowe - ligę angielską i polską, innych nie było, potem wprowadzono włoską jak polska miała przerwę w rozgrywkach. Grałam z bratem i ojcem na jednym kuponie, każdy po kolei skreślał swoje typy posiłkujac się opiniami fachowca z "Przeglądu Sportowego" - o zobaczeniu jakiegoś meczu angielskiego w TV nie było nawet co marzyć. Potem trzeba było zanieść ten kupon do kolektury (chyba najpóźniej w czwartek na weekendowe mecze, bo wożono je gdzieś do centrali i to trwało). Pan w tej budce, gdzie przyjmowano zakłady naklejał na kuponie banderolę posługujac się pędzelkiem maczanym w kleju, no i potem pozostawało czekać do niedzielnego wieczoru, gdzie ok. 21 w radiu był komunikat Totalizatora, podawano go w takiej formie: pozycja pierwsza 2:0, pozycja druga 1:1 itd aż do pozycji trzynastej. Jeśli przegapilismy radiowe wyniki, trzeba było czekać aż do wtorku, kiedy to dochodził do nas "Przegląd Sportowy" (numer z poniedziałku u nas był dzień później). O telegazetach, internecie itp. nikt wtedy nie słyszał, bo ich nie było . Dziś obstawiam wyniki w sieci nawet parę minut przed rozpoczęciem meczu, a wyniki śledzę na żywo. Tylko w wygranych się nie zmieniło - nadal kiepskie .Temat: Przyszłość Wyścigów Konnych
WYŚCIGI KONNE Sezon na Służewcu znów może się spóźnić
Stado Ogierów jeszcze niegotowe

Jeśli Polski Klub Wyścigów Konnych, właściciel stołecznego hipodromu, i spółka Stado Ogierów w Łącku, która ma być organizatorem gonitw, nie parafują umowy dzierżawy jeszcze w tym tygodniu, sezon wyścigowy znowu ruszy z opóźnieniem

- Umowa zostanie parafowana w środę, najpóźniej w czwartek - zapewnia w rozmowie z "Rz" Feliks Klimczak, prezes PKWK. Ale druga strona nie jest tego wcale pewna. - Środa jest mało prawdopodobnym terminem. Powinno się to stać w ciągu dwóch tygodni - mówi Michał Wojnarowski, prezes Stada Ogierów w Łącku. Spółka nie jest finansowo przygotowana do organizacji wyścigów, wraz z PKWK poszukuje więc potrzebnych do tego funduszy, czyli ok. 6 - 7 mln zł.
- Nie mamy środków na organizację wyścigów, gdyż to nie jest cel naszej działalności. Zajmujemy się hodowlą koni - wyjaśnia Wojnarowski. Niemniej już drugi rok z rzędu to właśnie Stado Ogierów w Łącku zorganizuje gonitwy na Służewcu. W zeszłym roku wystartowały one dopiero w sierpniu, gdy minister rolnictwa Andrzej Lepper przekazał z budżetu 2 mln zł na ten cel. W tym roku miał się tym zająć organizator wyłoniony w przetargu. Okazało się jednak, że zainteresowanie jest znikome. Jedyna spółka, która chciała się tym zająć - Polska-Galop - zrezygnowała, gdyż nie mogła dojść do porozumienia z PKWK w kwestii umowy dzierżawy.
Kiedy więc zobaczymy pierwsze gonitwy? - Uważam, że termin 22 kwietnia jest nadal realny - mówi Klimczak. Półtora miesiąca to jednak bardzo mało na przygotowanie sezonu. Po parafowaniu umowy trzeba będzie poczekać na decyzję ministra skarbu, który musi się zgodzić na wydzierżawienie Służewca Stadu Ogierów w Łącku. Następnie spółka będzie musiała rozpisać przetarg na organizatora zakładów wzajemnych. Wpływy z tej działalności są podstawowym źródłem finansowania wyścigów. Rekordowe obroty z zakładów zanotowano w 1999 r. - ok. 40 mln zł, podczas gdy w 2005 r. było to jedynie 13 mln zł. Jest szansa, że wyścigi na Służewcu będą obstawiać gracze w całym kraju. Poważnym kandydatem na organizatora zakładów jest spółka Totolotek Toto-Mix, która ma ok. 450 punktów. Stawia jednak swoje warunki: sezon musi ruszyć w kwietniu.
- Jeśli organizator faktycznie zostanie wyłoniony w tym tygodniu, to może się udać. Jeśli nie, to raczej nie ma na to szans. A wystartowanie z opóźnieniem, tak jak w tamtym roku, się nie opłaca i nie jesteśmy tym zainteresowani - mówi "Rz" Tomasz Chalimoniuk, prezes Totolotka Toto-Mix. Spółka na zorganizowanie zakładów wzajemnych dotyczących obstawiania wyników gonitw będzie potrzebowała miesiąca.
JOANNA CABAJ

Dzisiejsza Rz

© 2009 - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates